LR LIFETAKT Colostrum Kapsuly 60 kapsúl / 30,9 g

Akcia
Značka: LR
54 € –29 %
LR LIFETAKT Colostrum Kapsuly 60 kapsúl / 30,9 g
54 € –29 % 38,31 €
Skladom

Kolostrum je známy imunomodulátor živočíšneho pôvodu, ktorý udržuje v rovnováhe imunitný systém.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kolostrum, inak mledzivo je prvé mlieko kravy. Zásobí mláďa všetkým, čo potrebuje. Kolostrum je známy imunomodulátor živočíšneho pôvodu, ktorý udržuje v rovnováhe imunitný systém, podnecuje samoliečiteľskú aktivitu tela a tlmí prehnané imunitné reakcie.

Pri výrobe produktov Colostrum od LR LIFETAKT používame výhradne nadbytočné mlieko od kráv z európskych chovov. Všetky spracovateľské kroky prebiehajú v Nemecku. Okrem kvalitatívnej kontroly LR každý spracovateľský krok produktov LR LIFETAKT Colostrum pravidelne sleduje aj SGS Inštitút Fresenius.

Vybrané obsiahnuté látky

 • 800 mg mledzivového prášku v dennej dávke

Špeciálne vlastnosti

 • vysokokvalitné
 • netučné
 • šetrne spracované
 • bez pridaných farbív a konzervačných látok

Cieľová skupina

Muži a ženy všetkých vekových kategórií.

Vhodné užívať:

 • prevencia pred chrípkou, respiračnými ochoreniami a virózami u detí aj dospelých
 • pri bežných detských infekčných ochoreniach, pri vírusových ochoreniach dýchacích ciest (častých v zimnej sezóne), pri ochoreniach sprevádzaných hnačkami vírusového či bakteriálneho pôvodu. Dôvodom na užitie kolostra je aj časté užívanie antibiotík.
 • liečbe alergie
 • autoimunitných ochorení (atopický ekzém, psoriáza, reumatoidná artritída, Bechterevova choroba, lupus, roztrúsená skleróza, astma, celiakia, Crohnova choroba a ulcerózna kolitída)
 •  vhodné je pre pacientov s podlomenou imunitou (aj po chemoterapii a ožarovaní)
 • po imunosupresívnej liečbe
 • pre dlhodobo chorých seniorov

Čo obsahuje kolostrum?

 • Imunoglobulíny: vysoko špecializované protilátky, ktoré sú schopné viazať a likvidovať cudzorodé látky, ktoré prenikli do organizmu, resp. ich označia a pripravia na zničenie inými komponentmi imunitného systému.
 • Prirodzené rastové faktory: ovplyvňujú látkovú premenu, majú priaznivý vplyv na imunitný systém a podnecujú organizmus k zvýšenej tvorbe vlastných imunoglobulínov. Kolostrum napríklad obsahuje rastový faktor IGF-1, a to v najvyššej koncentrácii, akú je možné v prírode nájsť. Podporuje rast a obnovu buniek.
 • Laktoferín: Je to bielkovina viažuca železo, ktorú môžeme nájsť na povrchu slizníc a v krvnom sére. Chráni organizmus pred mnohými ochoreniami, kvasinkovými infekciami, rakovinovými nádormi. Bráni množeniu baktérií, a to odoberaním železa, ktoré je priamo nevyhnutné na ich množenie. Pri početných klinických experimentoch sa zistilo, že laktoferín pôsobí proti vírusu HIV a cytomegalovírusu viac ako iné imunoglobulíny. Silná protitivírusová aktivita bola pozorovaná aj v súvislosti s papilomavírusmi, ktoré vyvolávajú rakovinu krčka maternice.
 • Cytokíny: Kolostrum obsahuje viaceré skupiny cytokínov. Z nich sú najdôležitejšie interleukíny. Slúžia ako koordinátori funkcií imunitných buniek. Interleukín-10 má napríklad tlmiaci účinok na vysoko aktívne choroboplodné zárodky. Interferóny sú zas odolné voči vysokým teplotám a chránia predovšetkým pred vírusovými infekciami. TNF-alfa má protinádorový účinok. Významným faktorom v kolostre je TGF-beta, ktorý je hlavným cytokínom zodpovedným za krvotvorbu.
 • Vitamíny, minerálne látky, stopové prvky: Kolostrum obsahuje rôzne vitamíny od A cez komplex skupiny B, vitamín C a D3, koenzým Q. Je to bohatý zdroj minerálnych látok i stopových prvkov.
 • Voľné aminokyseliny: Kolostrum disponuje 26 rôznymi aminokyselinami. Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny.
 • Polypeptidy: V kolostre sa nachádzajú tiež polypeptidy, pričom jedným z nich je tzv. kolostrinín. Obsahujú ho niektoré prípravky z kolostra. Na jednej strane povzbudzuje hypoaktívny imunitný systém a na druhej strane tlmí jeho prehnanú imunitnú odpoveď.
 • Enzýmy: Kolostrum obsahuje ako jediný známy prostriedok výživy tzv. „enzým nesmrteľnosti“ telomerázu. Telomeráza vyrába nové konce chromozómov, ktoré DNA stráca pri replikácii, a zabraňuje tak skracovaniu chromozómov pri bunkovom delení. Aj keď od telomerázy nemôžeme očakávať nesmrteľnosť, niektorí vedci predpokladajú, že by pri spolupôsobení rastových faktorov v kolostre mohla docieliť spomalenie starnutia organizmu.

Certifikáty: Certifikované SGS INSTITUT FRESENIUS.

Odporúčané dávkovanie:

COLOSTRUM KAPSULE PREVENCIA AKÚTNE STAVY
Dospelí 2 x 1 kapsula 3 x 2 kapsule
Onkologickí pacienti   3 x 2 - 3 x 3 kapsule
Deti do 8 rokov 1 x 1 kapsula 2 x 1 kapsula
Deti nad 8 rokov 2 x 1 kapsula 3 x 1 - 2 x 2 kapsule

 

Upozornenie
Skladujte v suchu a chlade.

Vhodné súvisiace produkty: Colostrum Liquid.

Zloženie: 77 % prášku z kravského kolostra (prášok z kravského kolostra, odtučnený), želatína, deliaci prostriedok (soli horčíka jedlých mastných kyselín), farbivo (oxid titaničitý).

Nutričné hodnoty V 100 g V dennej dávke (2 kapsule)
Energetická hodnota (kJ/kcal) 1 419 / 335 14 / 3
Tuky 3,9 g < 0,5 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 2,5 g < 0,1 g
Uhľohydráty 14 g < 0,5 g
- z toho cukor 14 g < 0,5 g
Bielkoviny 61 g 0,6 g
Soľ 1,2 g < 0,01 g

Dodatočné parametre

Kategória: Colostrum
Obsah: 60 kapsúl / 30,9 g